„Sme to, čo jeme.“ Tento citát určite zachytil skoro každý. Dnes sa kladie veľký dôraz na zdravší životný štýl. V spoločnosti pribudli nové typy stravovania. Niektorí z nás prestali jesť mäso, ďalší sa rozhodli pre stravu čisto rastlinného pôvodu a nájdu sa ľudia, ktorí odmietajú jesť varené jedlo. Vegetariánov, vegánov, vitariánov pribúda každým dňom. Akú zásluhu majú na tom sociálne siete?
Ak nazrieme do histórie, vegetariánstvo má siahodlhú tradíciu. Od starovekej Indie, cez Grécko, renesanciu, až po 19. a 20. storočie. Pár desiatok rokov dozadu však vzniklo pár výskumov, ktoré sú dnes známe iba tým zanietenejším. Vegánom. Tieto výskumy hovoria o tom, ako strava živočíšneho pôvodu ovplyvňuje naše telo. Výsledky nie sú priaznivé a informácie sa šíria rýchlo. V značnej miere tomu dopomáhajú práve sociálne siete. Či už tematické obrázky na Instagrame a Facebooku, alebo články a rozhovory, kampane, filmy. Známe osobnosti propagujú tento životný štýl a rozširujú povedomie o negatívnom dopade živočíšnej výroby aj z environmentálneho hľadiska. Stačí spomenúť mená ako Leonardo Dicaprio, Miley Cyrus, Brad Pitt, Joaquin Phoenix alebo Beyoncé. Títo umelci sa aktívne zapájajú do projektov a verejne podporujú vegánsku komunitu. A nerobia to len pasívne prostredníctvom zdieľania obsahov na sociálnych sietiach.
Stále viac a viac ľudí nachádza tieto informácie na rôznych fórach a sociálnych sieťach. Vo veľa prípadoch vyhráva svedomie a znechutenie. Človek si odrazu uvedomí, že nechce žiť tak, ako doteraz. Vďaka socializácii s inými ľuďmi a zdieľaniu na internete sa rozširuje vedomie aj u ďalších ľudí. Nie všetci sa stanú automaticky vegánmi a bojovníkmi za práva zvierat, no väčšina získava aspoň základný prehľad o výrobe a ceste ich jedla na ich stôl.
Sociálne siete menia svet a my všetci sme toho svedkami – Ian Somerhalder
Od malicka sme mali odpor k mäsu, zvladli sme ...
Stačí si prečítať aký pharma biznis je ...
Celá debata | RSS tejto debaty